Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.
Język
Languages

Kategorie

WYKŁADZINY POLIAMIDOWE

Wykładziny poliamidowe

Wykładziny dywanowe są popularnym sposobem na aranżację w mieszkaniu. Wykorzystywane podczas ich produkcji włókna sprawiają, że wykładziny są niezwykle miłe w dotyku, z powodzeniem tłumią dźwięki, izolują od zimna, a także sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne i komfortowe. W związku z tym, że wykładziny po latach znów wracają na salony na rynku znajdziemy spory wybór rozwiązań tego typu. Najpopularniejsze wciąż okazują się być modele wykonane z polipropylenu oraz wykładziny poliamidowe. Pozornie nie różnią się niczym szczególnym, jednakże jeśli stoją Państwo przed wyborem tworzywa wykończeniowego do swojego mieszkania warto rozważyć wszystkie opcje.

Brak produktów w tej kategorii

Wykładziny poliamidowe - czy warto?

Zarówno wykładziny poliamidowe, jak i te wykonane z polipropylenu mają charakterystyczną miękką strukturę, jednakże mają również jedną podstawową różnicę, która dla wielu okazuje się być kluczowa. Wykładziny poliamidowe mają zdecydowanie więcej możliwości kolorystycznych i wybór wzorów. Zależność ta wynika z doboru surowca. Poliamid zwany również nylonem zdecydowanie efektywniej i szybciej ulega zabarwieniu, dlatego producenci z powodzeniem wykorzystują tę zależność i zajmują się produkcją wielu niestandardowych rozwiązań kolorystycznych, dzięki którym mieszkanie zyskuje na oryginalności.

Ponadto, włókna nylonowe charakteryzują się dużą wytrzymałością fizyczną. Ich właściwości gwarantują odporność na rozciąganie, ścieranie, zginanie i skręcanie, co w przypadku rolek wykładzin i późniejszego montażu sprawia, że klienci cenią sobie te rozwiązania. Większa sprężystość odpowiada za trwałość i solidność przez wiele lat wymagającej eksploatacji, dlatego z powodzeniem mogą być montowane w pomieszczeniach o zwiększonym natężeniu ruchu. Kolejną kwestią godną uwagi jest bezpieczeństwo. Dzięki swoim właściwościom nylon jest odporny na wysokie temperatury, a w konsekwencji spełnia najwyższe normy zabezpieczenia przeciwpożarowego.

Wykładziny wykonane z poliamidu

Wiele osób woli wykorzystać potencjał aranżacyjny tańszych rozwiązań nie zwracając większej uwagi na ich właściwości. Wykładziny poliamidowe mimo iż są nieco droższe od polipropylenowych, to będą dla naszych klientów satysfakcjonującym wyborem przez wiele lat. Nowoczesny typ wykładzin wykonanych z nylonu sprawia, że stają się one chętnie wybieranym materiałem w miejscach użyteczności publicznej. Montowane zarówno w pensjonatach, hotelach, jak i biurach nadają wyjątkowego charakteru wnętrzu i sprawiają, że dane miejsce nabiera klasy i elegancji.

Proszę czekać