Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.
Język
Languages

Kategorie

Filtruj

Producent

Podkłady Podłogowe

Podkłady podłogowe

Montaż posadzki wymaga wykonania zabiegów przygotowujących, dzięki którym płytki będą nienagannie się prezentowały, a przy tym pozostaną trwałym materiałem wykończeniowym. Podkład podłogowy to jeden z elementów koniecznych podczas montażu posadzki. Wybór materiału będącego podkładem zależy od potrzeb miejsca, jak i przekonań fachowca. Dla jednych nieocenionym elementem wzmacniającym efekt finalny jest wlewka cementowa, dla innych anhydrytowa albo suche jastrychy. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele rozwiązań, a nasi fachowcy pomogą w wyborze tego materiału, który najbardziej sprawdzi się na danej powierzchni.

Podkład podłogowy - dlaczego jest niezbędny?

Trwałość podłogi w łazience, kuchni, przedpokoju, czy pomieszczeniu komercyjnym zależy od wielu czynników. Wiele osób za kluczowy element, warunkujący satysfakcjonujący efekt końcowy uważają wybór odpowiedniej kolorystyki i wielkości płytek, jednakże nawet najpiękniejszy wzór nie będzie właściwym wyborem w sytuacji źle przygotowanego fundamentu. Prace remontowe wykonywane przez posadzkarza to nie tylko proste ułożenie, choć i to często stanowi problem. Każdy specjalista wie, że aby podłoga miała rację bytu musi zostać właściwie przygotowana do codziennej eksploatacji. Właśnie dlatego, w tym celu stosuje się podkład podłogowy. Tradycyjne rozwiązania skupiają się wokół wylewek, do których należą: jastrychy, szlichty, jednakże na rynku dostępne są również podkłady suche, gdzie wykorzystywane są płyty gipsowo-kartonowe ze wzmocnionych włókien szklanych, wiórowych lub desek.

Podkład podłogowy musi być być przede wszystkim trwałym i wytrzymałym komponentem. Jeśli podczas eksploatacji podłogi pojawią się pęknięcia, to niestety właściciel podłogi będzie musiał rozważyć jej wymianę. Szczególnie istotna jest trwałość w miejscach o podwyższonym współczynniku wilgotności, na przykład w łazience. Wszelkie niedociągnięcia mogą skutkować np. zalaniem sąsiada. Ponadto, podkład podłogowy nie powinien być wilgotny, szczególnie jeśli na warstwie zewnętrznej montowane są nie płytki, a elementy z drewna lub tworzywa sztucznego, które są podatne na wchłanianie wilgoci. Zdaniem fachowców, wilgotność podkładu podłogowego może oscylować w skali 2% i 0,5%, przy czym pierwsza wartość dotyczy podkładu cementowego, a druga anhydrytowego.

Podkłady podłogowe dopasowane do indywidualnych potrzeb

Wybór podkładu zależy od wielu czynników, a decyzja o wyborze konkretnego z nich powinna być podjęta na podstawie wiedzy fachowca. Każdego dnia chodząc po deskach, panelach lub płytkach generowana jest siła ucisku, a dodatkowo wilgoć i szereg innych czynników, które są związane z miejscem montażu podłogi.

Jeśli podkład będzie przystosowany do warunków, które panują w garażu, czy łazience podłoga będzie w nienaruszonym stanie nawet przez kilkanaście lat. Jego zadaniem jest dbanie o podłogę przed zniekształceniami, a ponadto ma pełnić rolę izolacyjną. Zaniechanie działań na etapie wyboru podkładu podłogowego będzie skutkować dodatkowymi kosztami, ponieważ prawdopodobnym będzie, że w krótkim czasie znów będzie Państwa czekał remont.

Proszę czekać