Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.
Język
Languages

Kategorie

ZŁOTY DĄB

Panele podłogowe złoty dąb

Od stuleci dąb uważany jest za symbol trwałości, solidności oraz ogromnej siły, dlatego też tak chętnie wykorzystywany jest on m.in. w przemyśle meblarskim lecz nie tylko. Chcąc sprostać wymaganiom każdego Klienta odwiedzającego nasz internetowy sklep, poszerzyliśmy swoją ofertę o panele podłogowe wykonane ze złotego dębu. Jesteśmy przekonani, że niniejsze panele, niezależnie od miejsca, w którym zostaną położone, będą służyć Państwu w pełni niezawodnie przez wiele lat. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

Brak produktów w tej kategorii

Panele podłogowe ze złotego dębu to ponadprzeciętna trwałość

Panele podłogowe złoty dąb to gwarancja trwałości. Dębina jest drewnem twardym, ciężkim oraz mało podatnym na kurczenie się. Jej zaletą jest z całą pewnością łatwość, z jaką poddaje się obróbce, co oznacza, że bez większego problemu można ją zginać, kleić oraz zabarwiać. Wadą może być natomiast dość żmudny proces polerowania, jednakże świadczy to jednocześnie o ogromnej wytrzymałości dębu, co jest kwestią szczególnie istotną w przypadku, gdy decydujemy się na panele podłogowe, do produkcji których użyty został właśnie dąb. Wybierając panele warto zdecydować się na to właśnie drewno, ponieważ nie będzie się ono szybko ścierać.

Co jeszcze warto wiedzieć o panelach z dębu? Początkowo kolor drewna dębowego jest szarożółty, jednakże wraz z upływem czasu zaczyna ono ciemnieć, przyjmując barwę jasno lub ciemnobrązową. Cechą charakterystyczną dla tego typu paneli podłogowych są także proste słoje o różnych wielkościach, które rozmieszczone są w sposób nierównomierny. Dąb jest drewnem, które należy umiejętnie oraz starannie suszyć, by zapobiec powstawaniu nieestetycznych pęknięć. Co więcej, uważa się, że im większe są słoje dębiny, tym jest ona bardziej twarda.

Panele podłogowe. Złoty dąb – różne klasy ścieralności

Zastanawiając się nad tym, jakie panele wybrać, warto także wspomnieć o ich trwałości, która charakteryzuje się różną klasą ścieralności: AC1, AC2, AC3, AC4 oraz AC5, które uporządkowane są od najniższej odporności do najwyższej. Ogólnie przyjęta zasada mówi, że w pomieszczeniach rzadko użytkowanych odpowiednia okaże się klasa AC2, natomiast w łazience czy też kuchni – AC4.

Nie bez znaczenia jest także klasa użyteczności paneli, która dzieli panele na domowe oraz na te, których przeznaczeniem są m.in. obiekty użyteczności publicznej. Wyróżnia się 6 klas użyteczności: 21, 22, 23, 31, 32, 33, które cechują się nie tylko miejscem przeznaczenia podłogi, ale również natężeniem ruchu, jaki będzie panować w wybranym miejscu. Warto więc wiedzieć, że pierwsza cyfra jest symbolem rodzaju pomieszczenia, w jakim panele mogą być zamontowane. „2” oznacza obiekty domowe, „3” zaś – obiekty użyteczności publicznej. Natomiast druga cyfra stanowi informację o intensywności użytkowania podłogi. „1” oznacza intensywność niską, „2” średnią, „3” wysoką.

Proszę czekać