Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.
Język
Languages

Kategorie

AC5 8 mm

Panele podłogowe AC5 8mm

Panele podłogowe o klasie ścieralności AC5 oraz grubości 8 mm doskonale sprawdzą się w różnego rodzaju pomieszczeniach prywatnych, lecz również w takich, które są codziennie użytkowane przez dużą liczbę osób, czyli na przykład w sklepach. Dlaczego warto zainwestować w taką podłogę? Ponieważ jej ścieralność będzie dużo niższa niż w przypadku gorszej jakości paneli. Bardzo dobrze zda egzamin na korytarzach, w pomieszczeniach technicznych, schodach czy w dziecięcych pokojach. Drewno, z jakiego zostały wykonane panele decyduje o stopniu ich ścieralności. Wyznacza się go według skali Brinella, inaczej BHN.

Brak produktów w tej kategorii

Panele podłogowe AC5 8 mm

Według skali Brinella (BHN) przyporządkowuje się panele podłogowe do danej klasy ścieralności. Takie badanie polega na silnym wkładaniu metalowej kulki w drewno. Zgodnie z wartością średnicy kulki i otworu w drewnie, wyznaczany jest stopień twardości. W Polsce najtwardsze drewna to grusza, wiąz, klon oraz jawor o wartości 3–4. Wartość powyżej 4 mają gatunki egzotyczne, takie jak na przykład irokko, wenge, jatoba, merbau. Z kolei najsłabiej pod tym kątem wypada nasze krajowe drewno o wartości 1,5–1,8, które pochodzi z sosny, jodły i świerku, czyli z drzew iglastych. W przypadku paneli, ważny jest także rodzaj lakieru i liczba warstw, jakie zostały naniesione podczas tworzenia podłogi. Warto wybrać produkt w dobrej cenie, który spełni Państwa potrzeby i preferencje estetyczne, a do tego będzie dobrze wykonany. Do takich z pewnością należą panele o klasie ścieralności AC5.

Oferta paneli podłogowych AC5 8 mm

Nasz sklep internetowy floorexpert.pl oferuje Państwu panele podłogowe AC5 8 mm, które wyróżnia bardzo dobra jakość i niewygórowana cena. Należy pamiętać, aby takie produkty odpowiednio dobrać do swojego mieszkania. W przeciwnym razie przy każdym remoncie konieczna będzie również wymiana paneli, które uszkodziły się po dosyć krótkim okresie użytkowania lub ich częste uzupełnianie specjalną masą. Podczas wyboru paneli należy kierować się nie tylko ich wyglądem i odcieniem, ale również specyfikacją techniczną obejmującą klasę ścieralności. Ponadto, trzeba dokładnie zapoznać się z parametrami materiału, który ma znaleźć się w naszym domu, czy mieszkaniu i wybrać dopasowany do warunków w nim panujących. Jednym z takich wyznaczników może być na przykład natężenie ruchu w danym pomieszczeniu.

Proszę czekać