Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.
Język
Languages

Kategorie

DĄB

Panele podłogowe Kronopol dąb

Panele podłogowe Kronopol to rozwiązanie, dzięki któremu stworzą Państwo elegancką i ponadczasową podłogę, która będzie jednocześnie estetyczna i efektowna. Jesteśmy sklepem internetowym, w którym znaleźć można szeroki wybór tanich paneli podłogowych wykonanych z dębu, cieszących się bardzo dużym uznaniem wśród wielu naszych Klientów. Możemy zagwarantować Państwu ponadprzeciętną estetykę oraz wysoką trwałość wszystkich produktów dostępnych w naszej ofercie. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszym asortymentem!

Brak produktów w tej kategorii

Panele podłogowe Kronopol. Dąb – symbol siły i wytrzymałości

Od wieków to właśnie dąb uważany jest za symbol trwałości, solidności oraz ogromnej siły, dlatego też tak chętnie wykorzystywany jest on m.in. w przemyśle meblarskim lecz nie tylko. Chcąc sprostać wymaganiom każdego Klienta odwiedzającego nasz internetowy sklep, poszerzyliśmy swoją ofertę o panele podłogowe dębowe firmy Kronopol. Jesteśmy przekonani, że niniejsze panele, niezależnie od miejsca, w którym zostaną położone, będą służyć Państwu w pełni niezawodnie przez wiele lat.

Dębowe panele podłogowe Kronopol – co warto o nich wiedzieć?

Panele dębowe to gwarancja trwałości. Dębina jest drewnem twardym, ciężkim oraz mało podatnym na kurczenie się. Jej zaletą jest z całą pewnością łatwość, z jaką poddaje się obróbce, co oznacza, że bez większego problemu można ją zginać, kleić oraz zabarwiać. Wadą może być natomiast dość żmudny proces polerowania, jednakże świadczy to jednocześnie o ogromnej wytrzymałości dębu, co jest kwestią szczególnie istotną w przypadku, gdy decydujemy się na panele podłogowe, do produkcji których użyty został właśnie dąb. Wybierając panele warto zdecydować się na to właśnie drewno, ponieważ nie będzie się ono szybko ścierać.

Co jeszcze warto wiedzieć o panelach dębowych? Początkowo kolor drewna dębowego jest szarożółty, jednakże wraz z upływem czasu zaczyna ono ciemnieć, przyjmując barwę jasno lub ciemnobrązową. Cechą charakterystyczną dla tego typu paneli podłogowych są także proste słoje o różnych wielkościach, które rozmieszczone są w sposób nierównomierny. Dąb jest drewnem, które należy umiejętnie oraz starannie suszyć, by zapobiec powstawaniu nieestetycznych pęknięć. Co więcej, uważa się, że im większe są słoje dębiny, tym jest ona bardziej twarda.

Proszę czekać